ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ AYCAN ÖZDİL İÇİN HAYIR DÜZENLENDİ

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ AYCAN ÖZDİL İÇİN HAYIR DÜZENLENDİ

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ AYCAN ÖZDİL İÇİN HAYIR DÜZENLENDİ

    MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin tuzakladıkları patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Aycan Özdil'in ailesi tarafından 1 Nisan 2018 günü evlerinin önünde hayır yapıldı.

    İkizçay Mahallesi'ndeki evinin önünde düzenlenen hayra katılarak şehit ailesini yalnız bırakmayan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Eşi Nuray Sırmalı bir kez daha  şehidimize  Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi. 
    Edremitli bir çok vatandaşın da katıldığı hayırda açıklama yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: "Evlatlarınız ülkemizin birliği, dirliği ve bölünmez bütünlüğü için şehit düştüler.    Vatanın bölünmez bütünlüğünü, Türk Milletinin bağımsızlığını her şeyin üstünde tutarak canlarını feda eden ölümsüz kahramanlarımızın bize bırakmış oldukları tüm emanetleri büyük bir onurla ve gururla sonsuza kadar koruyacağız ve yaşatacağız. Türk Milleti tarihi boyunca şehitlerine, gazilerine ve onların ailelerine ayrı bir değer vermiş ve onlara sahip çıkmayı en önemli sorumluluk bilmiştir. Edremit ilçemizde 39 şehit ailemiz, 187 gazimiz bulunmaktadır. Bizler devlet ve millet olarak her zaman onların yanındayız. Çünkü onlar bize şehitlerimizin birer emanetidir. Bugün, ay yıldızlı bayrağımızın altında huzurlu, güvenli yaşıyorsak ve geleceğe umutla bakıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Şehit ailelerimizin acılarınızı en kalbi duygularımızla paylaşıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz " dedi. 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Bu site sitetasarimi.com tarafından hazırlanmıştır.